Przygotowanie plikow

Rodzaje plików

Aby mieli Państwo pewność, że przesłane pliki spełniają naszę wymagania techniczne do druku, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wytycznymi. Właśnie takie parametry przesłanych prac zapewnią optymalną, wysoką  jakość oferowanych Państwu druków.
Prace do druku przyjmujemy w formatach wektorowych lub jako mapy bitowe. Nie przyjmujemy prac w plikach z rozbarwieniami gotowych do naświetlenia (PRN), na wyciągach barwnych lub w postaci wydruków.

Akceptowane formaty plików to:
Mała poligrafia

Pliki wektorowe
(zapewniają najwyższą jakość drobnych elementów wektorowych, tekstu i linii):

 CDR-Plik z wektorowego programu CorelDraw
Teksty koniecznie zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona mapa bitowa stworzona wcześniej np. w PhotoShop-ie prosimy nadać jej wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość
(TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK)

 EPS-Uniwersalny format postcriptowy (do wersji 8.0).
Teksty koniecznie zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona mapa bitowa stworzona wcześniej np. w PhotoShop-ie prosimy nadać jej wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość
(TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK)

 PDF- Teksty koniecznie zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona mapa bitowa stworzona wcześniej np. w PhotoShop-ie prosimy nadać jej wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość
(TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK)

 Mapy bitowe
(najwygodniejszy sposób przygotowania prac fotograficznych bez elementów wektorowych):

 JPG -Jest to skompresowany format pliku TIF. Pliki zajmują mniej miejsca w związku z tym czas przesłania ich internetem jest krótszy. Wymagana rozdzielczość pliku to 300 dpi w formacie 1:1. Praca musi być przygotowana w kolorach CMYK.

 TIF- Wymagana rozdzielczość pliku to 300 dpi w formacie 1:1. Praca musi być przygotowana w kolorach CMYK w trybie 8-bitów / kanał. Stosowanie 16-bitowej głębi kolorów jest zasadne tylko na etapie obróbki / korekcji grafiki, natomiast jest niedopuszczalne w plikach użytych do druku.
Projekty przygotowane w formacie TIFF nie mogą zawierać dodatkowych warstw, kanałów alfa czy kolorów spotowych. Przed wysłaniem takiego projektu należy sprawdzić czy nie zawiera on takich elementów i usunąć je jeśli występują.

 UWAGA! Grafika z prezentacji internetowej bez przetworzenia nie nadaje się do zastosowań poligraficznych.
Niewłaściwe ustawienia parametrów pracy mogą uniemożliwić poprawne jej wydrukowanie
.

Martryce przesyłamy na indywidualne zapytanie Kienta.
Nie sprawdzamy projektów dostarczonych przez Klienta.

  JAK PRZYGOTOWAĆ PROJEKT WIELKOFORMATOWY:

1. Pliki graficzne (bez masek i warstw) przyjmujemy w formatach: TIF-lzw, JPG, PSD, PDF, EPS, CDR (czcionki zamienione na krzywe).
2. Kolory PANTONE muszą być zamienione na CMYK.
3. Kolor czarny powinien być zamieniony na CMYK (C 30%, M30%, Y 30%, K 100%)
4. Pliki przygotowujemy w skali 1:1
5. Rozdzielczość pliku: do 150 dpi
6. Plik nie powinien przekraczać 300 MB.
7. Plik do 5 MB można przesłać do nas mailem na adres atlogistics@atlogistics.eu, lub jeśli jest to większy plik należy go wysłać na nasz serwer za pomocą FTP.